Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | Poradnia rodzin | PRD | Kontakt      administrator PC

Dzisiaj SWFObject embed

Liczba odwiedzin:

od 21.02.2009
Dzisiaj imieniny:

Twoje IP:

Gości on-line:

Okiem Proboszcza

* Okiem proboszcza

wpis dodano: 2019-11-01 , autor:ks.Jacek Jadasz

Zakończyła się kolęda czyli radosne spotkanie w Waszych domach. Może nie zawsze dotarłem do problemów nurtujących rodzinę czy danego człowieka, ale w modlitwie brewiarzowej i osobistej oraz Mszy świętej za Parafian polecałem radości i troski naszej społeczności. Dzięki Waszej ogromnej ofiarności udało się w dziedzinie materialnej zrobić tak wiele. Przez te prawie osiem lat udało się zaimpregnować dach świątyni, dokonać renowacji ostatniego ołtarza bocznego, uzyskać prawo własności probostwa i kościoła, wymienić nagłośnienie w kościele, dokonać renowacji kaplicy na probostwie, wymienić stolarkę okienną na bardziej energooszczędną oraz dokonać ocieplenia probostwa i wymienić piec centralnego ogrzewania a także odrestaurować ogrodzenie kościoła. Wisienką na torcie jak się to popularnie mówi jest zamontowanie ogrzewania konwektorowego w naszym kościele. Sprawia ono, że zarówno odprawiający jak i wierni mogą w bardziej godnych warunkach uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. To w sferze materialnej bardzo dużo.
Natomiast wiele jest jeszcze do zrobienia w sferze ducha. Oczekujący w piątek Chrystus na adorację czy Matka Najświętsza Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa to rana w sercu proboszcza a także w Jezusowym Sercu. Bardzo mały udział dzieci we mszy świętej martwi najbardziej, ponieważ pod względem wieku jesteśmy Parafią młodą. Tutaj ogromna rola rodziców i dziadków w ewangelizowaniu młodego pokolenia. Nic na siłę, nic, że musisz, ale te przesuwane paciorki różańca mają moc przeogromną. Koronka do miłosierdzia Bożego w rękach rodziców to zwycięska moc w błądzeniu czy poszukiwaniu wartości przez dzieci.
Moi kochani ! Myślę, że pozostaniemy parafią żywą. Praca apostolska ks. Alfreda Prochaska , Ks. Antoniego Czapli , Ks. Tadeusza Klocka oraz mojego umiłowanego i pracowitego poprzednika Ks.Stefana Kozła a także moja skromna posługa sprawi, że Chrystus w naszej Grzawie będzie zawsze miał miejsce w Kościele, a nasza przepiękna perła pod wezwaniem męczeństwa św.Jana Chrzciciela nie stanie się tylko zabytkiem.
Z zaufaniem Bożej Opatrzności

ks.Jacek Jadasz

Dla parafian
Ogłoszenia, intencje