Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | Poradnia rodzin | PRD | Kontakt      administrator    wersja mobilna

SWFObject embed
Dzisiaj


Liczba odwiedzin:
Liczniki
od 21.02.2009
Gości on-line:Papież Franciszek
Nasz Archidiecezja

Parafie dekanatu
Ćwiklice
Frydek
Góra
Grzawa
Jankowice
Miedźna
Studzienice
Wola osiedle
Wola


Parafia Grzawa
Wyznanie - Kościół     Rzymsko-Katolicki
Dekanat Miedźna
Sołectwo Grzawa


Wieczna adoracja:


8 maja
Odpust parafialny
- ostania niedziela sierpnia lub pierwasza września
Patron parafii

Kalendarium

Reklama
reklama

reklama

więcej .....


Okiem proboszcza II - cz. 2

wpis dodano: 15. 06. 2016, admin, autor: ks. Jacek Jadasz


Przeżyliśmy wspaniałe chwile w ubiegłym tygodniu. Towarzyszyliśmy naszym młodym przyjaciołom z Parafii San Juan di Ivai poznając ich życie oraz zwyczaje kulinarne. Były też wesołe chwile przy posiłku,bo każdy chciał ich ugościć jak najlepiej. Więc w kolejnych odsłonach były kluski i rolada. Może myśleli,że tak jemy na co dzień, a przecież dla nas to odświętny posiłek. Trudności językowe pokonywaliśmy komunikatorami komórkowymi i było nieraz przy tym wiele radości, bo urządzenie to tłumaczy jak zwykle, a my tłumaczyliśmy sobie to tak jak chcieliśmy zrozumieć. Przy okazji doszukiwałem się jakichś ciekawych informacji w internecie o Brazylii. Kontynent ten poznałem przez ks. Piotra Larysza, który był w naszej Parafii przez cztery dni, gdy ja zwiedzałem Warszawę. Ks. Piotr był dwukrotnie w Brazylii. Było to siedem lat temu,gdy ja przyszedłem na placówkę do Chorzowa. Odwiedzał wtedy w Campo Alegre da Fidałgo polskiego misjonarza ks. Jana Kota. Miał wtedy okazję zobaczyć Rio de Janeiro z ogromną figurą Chrystusa Króla na Corcovado oraz kąpać się na słynnej plaży Copa Cabana, na której też odbywały się w Rio poprzednie Śwatowe Dni Młodzieży w 2013 roku. Ks. Jan Kot w ubiegłym roku został wyświęcony na biskupa w październiku ubiegłego roku. Ks. Piotr wraz z grupą parafian z Boguszowic poleciał do Brazylii, aby ks. Janowi towarzyszyć w tym pięknym momencie konsekracji biskupiej, bo rodziny nie było stać na tę podróż, gdyż bilety lotnicze do Brazylii są bardzo drogie. Tak więc widzicie poznaliśmy trochę Brazylię. Myślę, ze każde spotkanie z inną kultura nas ubogaca, tym bardziej, że spotykamy się z ludźmi, którzy tak samo wierzą w Chrystusa, czytają Ewangelię i starają się według niej żyć. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w Światowe Dni Młodzieży w naszej Parafii. Ofiarowana miłość i troska o nich wróci do nas w postaci łaski naszego Pana, której każdemu z nas tak bardzo potrzeba.

Okiem proboszcza - cz. 1

wpis dodano: 15. 06. 2016, admin, autor: ks. Jacek Jadasz

Remonty, remonty i remonty. Ale przecież na tym nie polega całość duszpasterstwa. W dziedzinie remontów zrobiliśmy bardzo wiele. Przy pomocy życzliwych i zaangażowanych Parafian ociepliliśmy strop Probostwa. Dokonujemy dziś ocieplenia całości Probostwa, co pozwoli zaoszczędzić na opale oraz nada budynkowi piękny estetyczny wygląd. To wszystko dzięki ofiarności Parafian oraz zaangażowaniu Parafian.
W dziedzinie duszpasterstwa przeżyliśmy pięknie i niezwykle uroczyście Uroczystość Bożego Ciała. Chciałem raz jeszcze wszystkim rodzinom i grupom podziękować za trud wznoszenia ołtarzy, jako tronu dla Jezusa eucharystycznego.

Wisienką na torcie tego roku duszpasterskiego była wspólna z dziećmi komunijnymi pielgrzymka do Łagiewnik, gdzie wszyscy mogliśmy zanurzyć się w źródle Bożego Miłosierdzia oraz pobyć ze sobą w autokarze i nawiązać serdeczne więzi modlitewne. W najbliższym czasie będzie fotorelacja z naszej grzawskiej pielgrzymki. Mogliśmy także podziwiać monument postawiony naszemu Świętemu Rodakowi Janowi Pawłowi II w postaci Centrum „Nie lękajcie się”.

Oczekujemy także w tym roku na gości w ramach Światowych Dni Młodzieży, których przyjmiemy w naszej Parafii.

Także czterech ministrantów będzie uczestniczyć w rekolekcjach dla nich przeznaczonych w ośrodkach w Brennej. W najbliższym czasie chciałem także odnowić kult Dzieciątka Koletańskiego zapraszając do współpracy rodziny, które ten kult propagują i zamawiają przez wstawiennictwo Dzieciątka Koletańskiego Msze Święte.

Z Waszych ofiar zakupiliśmy nowe elektroniczne organy.

Pragnę serdecznie podziękować Panom Kościelnym : Rafałowi, Emilowi i Wiesławowi, którzy dbają o codzienne funkcjonowanie naszej Świątynii. Bardzo dziękuję tez ministrantom, którzy w nowych strojach służą Chrystusowi. W przyszłym roku duszpasterskim pragniemy odnowić Grupę Dzieci Maryi, w oparciu o dziewczęta, które wcześniej w grupie były a teraz będą przewodzić młodszym koleżankom.

Dziękuję także tegorocznej grupie dzieci komunijnych Zuzannie Sosna, Janowi Taska Kamilowi Przewoźnik i Wiktorowi Radko. W przyszłym roku szkolnym rozpoczynamy znowu spotkania do bierzmowania dla młodzieży klas II i II I, które w przyszłym roku przyjmą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dziękuję szczególne grupie w Parafii jaką stanowią rodziny sprzątające Kościół. To dzięki Waszemu poświęceniu nasza świątynia jest czysta oraz gotowa na liturgiczne spotkania z Panem.
Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Organistom za grę a Tymkowi za pomoc w pisaniu parafialnych intencji i ogłoszeń. Bardzo bym pragnął abyście drogą elektroniczną przysyłali swoje sugestie dotyczące duszpasterstwa w naszej Parafii.

Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską przewiduję po wakacjach bezpośrednio po odpuście. Im także bardzo dziękuję. Dziękuję Grupie Żywego Różańca za oplatanie modlitwą naszych dobrych dzieł.

Ks. Jacek Jadasz
ProboszczDla parafian
Ogłoszenia, intencje
Msze święte
Nabożeństwa
Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa 17:45
Ministranci
Młodzież    


Galeria zdjęć
Grzawa
Nasze konto
E-informacje

Chcesz otrzymywać info?
Wpisz swój email:Zobacz

Reportarze, artykuły
Kod QR

QR code

Tagi
Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | DSL | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|
Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved Parafia Grzawa - Portalwwwstat4u
Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook
ostatnia aktualizacja strony - 15.06.2016