Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | PRD | Kontakt      administrator PCZgodnie z zarządzeniem władz państwowych z dniem 30 maja 2020 zostaje zniesiony limit wiernych w miejscach kultu religijnego. Nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego (2m), zasłanianie nosa i ust. *** Od 6 czerwca w Archidiecezji Katowickiej zniesiona została dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św.Dzisiaj SWFObject embedLiczba odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

od 21.02.2009
Gości on-line:

Witamy na stronie Parafii Grzawa

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ SKUPIENIA

dodano: 2014.11.18; admin


Zbliża się Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, a tym samym druga rocznica otwarcia II Synodu Archidiecezji Katowickiej. W tym dniu – podobnie jak w zeszłym roku – członkowie zespołów synodalnych – zwłaszcza parafialnych zbiorą się w katedrze na swoim dniu skupienia. Zgromadzimy się na modlitwie dziękując za dotychczasowe kierownictwo Ducha Świętego oraz prosząc o Jego wsparcie w dalszych pracach – szczególnie na sesje plenarne, których początek już w marcu 2015 r. Wszyscy diecezjanie – nie tylko członkowie zespołów – będą w tym dniu szczególnie mile widziani w katowickiej katedrze na Eucharystii o godzinie 12.00, której przewodniczyć będzie ks. abp Wiktor Skworc. Zapraszamy na nią zwłaszcza te osoby, które jakoś uczestniczą w synodalnych pracach albo systematycznie modlą się za Synod. Warto raz w roku doświadczyć jedności lokalnego Kościoła – diecezji zgromadzonej ze swoim biskupem wokół Pańskiego ołtarza.

Modlitwa za osoby uczestniczące w synodalnych pracach – chodzi zwłaszcza o członków i konsultorów komisji synodalnych – jest teraz o tyle istotna, że najbliższe tygodnie będą okresem kończenia prac przygotowawczych przed właściwą fazą synodu – sesjami plenarnymi. Skończył się właśnie drugi etap szerokich konsultacji, w których członkowie zespołów synodalnych i księża Archidiecezji mogli podzielić się swoimi uwagami odnośnie do propozycji zmian w praktyce życia kościelnego w naszej Archidiecezji, zaproponowanych przez poszczególne komisje tematyczne. W nadchodzących miesiącach wszystkie komisje i podkomisje – m.in. w oparciu o te głosy – utworzą projekty dokumentów, które będą podstawą do dyskusji w trakcie posiedzeń plenarnych, które rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Dobiega końca także wyłanianie członków Synodu. Właśnie zakończyły się wybory przedstawicieli duchowieństwa z poszczególnych dekanatów. Archidiecezjalna Rada Duszpasterska wybrała – spośród kandydatów zaproponowanych przez parafialne zespoły synodalne – trzydziestu czterech przedstawicieli wiernych świeckich (liczba odpowiada ilości dekanatów).
Zatem: zanim członkowie Synodu zbiorą się na obrady plenarne, warto spotkać się na wspólnej modlitwie i powierzyć ich Bogu, który sam jest źródłem mądrości, aby wszystko to, co na Synodzie będzie się działo było prawdziwie z Bożego ducha.

Zapraszamy zatem – wszystkich, którzy mogą – do katedry na Eucharystię w samo południe niedzieli Chrystusa Króla, 23 listopada. Zaś członków parafialnych zespołów synodalnych już na godzinę dziesiątą do krypty katedry. Rozpoczniemy o godz. 10:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie słowo do zebranych wygłosi ks. abp Wiktor Skworc, po czym wysłuchamy dwóch krótkich konferencji. O godz. 12:00 zgromadzimy się na Eucharystii w katedrze, a po niej będziemy wspólnie świętować w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Podobnie jak w zeszłym roku gorąco prosimy o uświetnienie agapy po Eucharystii przywiezionymi słodkościami – bardzo liczymy zwłaszcza na domowe wypieki (relacje i wrażenia z zeszłego dnia skupienia dostępne są na stronie Synodu: www.synodkatowice.pl). W ubiegłym roku wspaniale się to udało i prócz duchowych wrażeń ponad sześćset osób zgromadzonych na dniu skupienia mogło doświadczyć także bogactwa śląskiej tradycji kulinarnej. Mamy nadzieję, że i w tym roku „festiwal kołocza” nam się uda i jedność na modlitwie przełoży się na radość wspólnego świętowania.

Waszym modlitwom polecamy zatem szczególnie ten dzień i wszystkich jego uczestników.

Sekretariat II Synodu Archidiecezji KatowickiejLinki
Redakcja
Dokumenty
Kontakt
Zespół Synodalny
  synod@parafiagrzawa.pl
Pobierz


Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|
Copyright © 2009-2020. All Rights Reserved Parafia Grzawa - Portalwww

stat4u

ostatnia aktualizacja strony - 20.03.2015